pondělí 13. října 2014

Trochu jiný blog hop - "A Different Kind of Blog Hop"

Trochu jiný blog hop - "A Different Kind of Blog Hop" 

Oslovila mě kamarádka Petra (určitě se mrkněte i k ní na blog), jestli bych do toho ,,šla‘‘. A tak jsem tu. :o)

A friend of mine, Petra (check out her blog), has asked me to join so here I am. :o)

  
1. Na čem právě pracuji?
Pokaždé mám rozdělaných několik věcí najednou. A také záleží na tom, co takzvaně ,,hoří‘‘. Většinu času mi zabere obchůdek a když je volněji snažím se dohonit rozdělané. Nyní mám na stole zápisníky, cestovní deníky, také nová barevná přání, pár mixed media projektů… Chystáme s holkama nové vánoční číslo časopisu Scrap! A pak mám také spoustu projektů ve své hlavě. Některé rozpracované, jiné dotažené do úplného konce. Jak říká kamarádka Ola (a úplně stejně to zmínila i Petra), prostě něco vymyslím, zpracuji v myšlenkách a s výsledkem mé představy jsem natolik spokojená, že to prostě nepotřebuji zrealizovat fyzicky ;-)

1. What am I working on right now?
I am always working on several things at a time. And the deadlines are important, too. Most of my time is devoted to my e-shop and if there is some spare time I try to work on unfinished projects. There are some note pads and travel journals on my table at the moment as well as the new colourful wish cards and several mixed media projects… The Christmas issue of the „Scrap!“ is being afoot. And there are many projects on my mind. Some of them unfinished, some of them are ready. As my friend Ola says (and Petra has said the exact same thing) I simply start with the idea, think about the project and sort of finish it inside my head – and sometimes that kind of proces seems to be enough for me. ;-) 
2. Kolik času mi jeden projekt zabere?
To je hodně individuální. Záleží na tom, na čem zrovna pracuji. Někdy mi opravdu složitý projekt trvá chvilku, z toho i jednoduchost dokáže potrápit, když nejsem třeba spokojená s konečnou kompozicí a věc odložím na později, aby ,,uzrála‘‘. Takže od několika hodin až po několik dnů… Čas většinou neřeším, protože tvořím ráda a je mi jedno kolik času čemu věnuji.

2. How long does it take me to create a project?
This can be different every time. It depends on the kind of project. Sometimes a difficult project only takes a short period of time and only a tiny piece of it teases me for a long time – in case I am not satisfied with the composition (for example) I just leave the project for a while. Let´s say it can take me from several hours to several days to finish one project. I usually do not think about the time because I love the proces of creating and I do not mind the time invested. 


3. Co jsou právě teď nejoblíbenější věci, které používám k tvorbě?
S ohledem na to, na čem právě pracuji je to řezačka, Big shot a oblíbené vyřezávací šablony, razítka, inkousty, barvy, barevné papíry, lepidlo, štětce, embossovací pasta, gesso, šicí stroj… a spousta papírových kytek. :o)

3. What are my favorite things to create with at the moment?
It is the cutter at the moment, the Big Shot and my favourite dies, stamps, inks, colours, papers, the glue, brushes, the embossing paste, gesso, the sewing machine…and a lot lot lot of paper flowers. :o)4. Jak vypadá můj kreativní proces?
Tak v tomto bodě vás asi zklamu. Žádný zažitý proces nemám. Prostě vezmu jednu věc a je jedno jakou – razítko, kytku, papír… pak k ní předám další věc… a další… a prostě z toho něco vyleze.

4. How does my writing/creating process work?
I will disappoint you here – there is no certain proces. I just také one think, no matter which one is it – a stamp, a flower, a paper…I add another think…and another…and there is a finished project at the end.  
5. Jak a čím se inspiruji?
Hmmm, zajímavá otázka. Nejvíce asi přírodou a rostlinami. Lidmi, architekturou, knihami… zkrátka tím, co mě obklopuje. To vše nějak nevědomě nasávám a můj mozek to předělá k obrazu svému a vede mé ruce.

5. How do I become inspired and stay inspired?
Well, that is an intersting question. The biggest inspiration is the nature for me. The plants. And the people, the architecture, the books…whatever is around me. I just suck it in without knowing about it. Then my brain converts it into something and the ideas lead my hands. 


6. Jaký je můj osobitý styl?
Jejda. Tak to byste mohli říci vy, co tohle čtete a sledujete moji práci. Ale tak dobře, pokusím se. Můj styl, to jsou kytky. Spousta kytek. A pak také barevnost – bílá, zelená, hnědá…

6. What is my signature style?
Oh. You who read this and know my work could say that. But ok, I will try. Flowers are significant for me. A lot of flowers. And the certain colours, too – white, green, brown… 
Děkuji vám, že jste dočetli až sem a ráda bych vás příští týden pozvala do Polska.
Pozvání přijala Tusia Lech, zakladatelka, majitelka a designérka firmy 7 Dots Studio.
A z České republiky Kateřina Majorová - Pecivál - skvělá scrapařka.

Thank you very much for reading till this line and I would like to invite you to Poland next week. Tusia Lech, the founder, owner and designer of the 7 Dots Studio accepted my invitation. 
From Czech Republic Katerina Majorova - Pecival  

2 komentáře:

  1. Luxusní květinová romantika...

    OdpovědětVymazat
  2. Tobě prostě barevně ladí i ten materiálový ,,nepořádek" na stole! :D Hezký fotky, zajímavý detaily...těším se, až některý ty kousky uvidím v plný kráse. :) A přeju, ať Tě nadšení a chuť do práce neopouští!

    OdpovědětVymazat