středa 19. srpna 2015

Cestovní deník

Ahoj,

v dnešním návodu vám odhalím kouzlo černého Gessa, které mne doslova uhranulo, i když přiznám se, dlouho trvalo, než jsem se odhodlala ho využít. Krok za krokem si vyrobíme cestovatelský deník.Na deník budete potřebovat:
Prvním krokem je úprava sešitu. Tento šílený růžový jsem si kdesi kdysi koupila, stál skvělých 25 korun a dnes se mi parádně hodil.


Celý sešit natřete černým Gessem a vysušte horkovzdušnou pistolí. Urychlí to proces, proto budeme používat horkovzdušnou pistoli v mnoha krocích. Černé Gesso uschne a vytvoří velmi luxusní matný efekt, Gesso neřeďte vodou v tomto kroku, pokud budou na bloku vidět tahy štětcem, je to prima, vytvoří to další ze zajímavých efektů.


Vezměte si jeden z papíru 7 dost studio (stačí kousek cca 15x15cm) a natrhejte ho na nepravidelné tvary, prostě tak, aby byly pěkně oškubané, pomocí gel media jednotlivé tvary jako nepravidelnou mozaiku nalepte na přední stranu bloku, na níž budeme výhradně pracovat. Používáme gel medium, jelikož schne chvilku déle než lepidlo a když se vám nelíbí uložení nalepeného papíru, můžete ho přeskládat a poté zafixovat horkovzdušnou pistolí, po zaschnutí je gel medium průsvitné. Po vytvoření mozaiky můžete pomocí vlhčeného ubrousku jemně nanést přes mozaiku gesso ve velmi tenké vrstvě, aby papíry prosvítaly.


Vezměte vaši oblíbenou šablonu a strukturovací pastu a vytvořte další vrstvu na přední straně bloku, opět vysušte. 


Pomocí Archival inkoustu či StazOn na další kousek papíru natiskněte námořnické motivy, já jsem jich natiskla více a potom vybírala co se mi hodí. Používáme Archival nebo StazOn proto, že při reakci s vodou se neroztéká.

Také lze použít různé samolepky a výseky. 


 Dále si musíme připravit chipboards – mé jsou I Kropka. Abychom urychlili práci, ukážu vám svůj trik. Obrázky nevyloupávám z plata, pracuji s nimi vcelku. Na vybrané obrázky naneste gel medium a posypte embosovacím práškem a zatavte ho. Prášek ulpí pouze na místě, kde je gel medium, ostatní chipboards zůstanou tak jak jsou. Po embosování vyloupněte vaše chipboards.Volitelným krokem je využití dalších mixed medií, já jsem zvolila gel medium a speciální písek, který je již obarvený na modro, tudíž mi ladí s papíry.


Než nalepíme jednotlivé připravené elementy musíme pozadí nabarvit. Vřele doporučuji spereje od Lindys stamp gang, které mají úžasný pigment, nikdy jim nezasychá otvor (ta stříkací dírka) a vydrží velmi dlouho. Nastříkejte na blok vybrané spreje a vysušte.

Nakonec nezbývá nic jiného než nalepit jednotlivé obrázky, chipboards, přidat nálepky a provázek. Svůj blok ozdobte dle vlastní fantazie. Pro takovou třešničku na dortu můžete pomocí malého štetce a bílé a černé akrylové barvy vytvořit kapky. Stačí nanést lehce vodou zředěnou akrylovou barvu na štětec a trochu na něj poklepat.


 Pokud byste chtěli, aby byl opravdu pevný, můžete celou přední stranu ještě přetřít gel mediem, které vše zafixuje.

A nyní již hurá na cesty.
Katka Dachovská
www.katecrafts.com

2 komentáře: