středa 4. prosince 2013

Papírové ,,vločky''

Dnes mám pro vás malý, jednoduchý a přitom krásný nápad na papírové ozdůbky které s vámi mohou vyrábět i děti.Stačí vám k tomu několik roliček od toaletního papíru (ti co jsou cimprlich a říkají fuj, nehází flintu do žita a použijí roličku od kuchyňských papírových utěrek ;o) ), nůžky, pravítko, tužku, lepidlo, proužky barevného papíru na rozetku, větší kamínky a  také pokud máte, ale být nemusí - třpytkové lepidlo.


Papírové roličky ,,splácněte'' a přejeďte hranou knihařské kosti, nebo pravítka.


Nemusíte je vůbec dávat lisovat, potřebujeme, aby z nich zůstala jen takováto ,,očka''


Pomocí pravítka a tužky roličku rozměřte a nastříhejte  z ní proužky. Je jedno jak vysoké. Já stříhala 8 milimetrů široké proužky.


Vzniklá očka odložte bokem na potom. Nyní musíme udělat rozetky. Já použila výseky z Big Shotu - proužky papíru, které se naohýbají, slepí k sobě a podlepí kolečkem papíru. Pokud nemáte polotovar, nezoufejte. Rozetky si snadno vyrobíte sami. Proužek papíru dlouhý asi 28 cm a 4 cm široký na jedné dlouhé straně zastřihněte pomocí ozdobných nůžek. Rozměřte jej asi po 5 mm a poskládejte do ,,harmoniky''.


Jeden konec by měl směřovat směrem nahoru, druhý dolů. Oba konce k sobě slepte do kruhu. Nyní už jen stačí vytvarovat a přilepit vzniklou rozetku na podložku - papírové kolečko.


Rozetka má tendenci se malinko zvedat, tak ji zatižte třeba skleničkou a nechte lepidlo důkladně zaschnout. Nyní se vezměte roličková ,,očka'' (potřebujete jich 8 na jednu ozdobu) a lepidlo. Jednotlivé dílky k sobě slepte do tvaru květiny:


Nechte zaschnout. Nahoru přilepte rozetku. Střed ozdobte velkou perličkou.... a máte hotovo :-)


Nakonec ještě můžete některé ,,hvězdičky'' lehce potřít glitrovým lepidlem.


A tady už jsou v celé své kráse:


Přeji vám všem krásný adventní čas.
Vaše Lena


8 komentářů:

 1. Chvátám se na ně podívat...ááách! Jednoduché, jemné, nevšední! Paráda. ;) Díky. S dovolením se trochu budu opičit.

  OdpovědětVymazat
 2. Leno, tak to je super :) palec nahoru :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, slepená ,,očka,, do kytičky nejsou neznámá ;-)

   Vymazat
 3. kytičky jsem už také viděla, ale v kombinaci s rozetou je to moc pěkné...také s dovolením využiju ve škole s dětmi. Včera a dnes jsme dělali přání s rozetami, tak tohle půjde razdva :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj, jsou super, moc se mi líbily, viděla jsem je s knoflíkem a taky s kytičkama :-)... ideální pro děti je jsou fakt raz dva :-)

   Vymazat
 4. Tak se ze mě Leni také stala s dovolením "opička".... krásné!

  OdpovědětVymazat
 5. Leni, my se budeme s dovolení opičit zítra. Pepínek (5letý vnouček) je nadšen. Tak díky moc za inspiraci.
  P.S.: Jen ty třpytky jsem zamlčela. :D

  OdpovědětVymazat