středa 16. dubna 2014

Proužkování, aneb recyklujeme zbytky


Všem, kteří pracují s papírem, se časem doma nakupí spousty a spousty odstřižků, kousků, proužků… A proč? Protož je nám líto je vyhodit. Jenže co s nimi. Krabička se zbytky přetéká… Bylo by načase něco s tím udělat. Co třeba takový proužkovaný základ na přání? ;-)Budete potřebovat:

Zbytky papíru – proužky, klidně i uzounké, 5mm široké, přáníčkový základ A6 – 10x15 cm, zbytek čtvrtky o velikosti 10x15 cm, oboustrannou lepicí pásku, nůžky nebo řezačku papíru, přidat můžete Distress inkoust a houbičku na patinování.


Proužky si roztřiďte a vyberte k sobě barevně ladící. Dlouhé okraje lehce opatinujte inkoustem. Tento krok můžete vynechat, ale inkoust vám vše hezky sjednotí.


Na čtvrtku nalepte oboustrannou lepicí pásku.


Pod úhlem 45° začněte na podklad přikládat proužky papíru v náhodném pořadí. Pokud použijete papír s textem, dejte si pozor na jeho směr. ;-)


Takto vypadá hotový polotovar.


Kartičku obraťte a kolem dokola zastřihněte nebo zařízněte.


Podklad je hotový


Nyní jej můžete pomocí oboustranné lepicí pásky přilepit na přáníčkový základ a dozdobit.
Já jsem na dozdobení použila krásný výřez zhotovený pomocí  Silhouette, kytičku, výseky a broušené kamínky ve tvaru srdíčka.Návod byl zhotovený pro Forart.cz a výřezy mi poskytla KačkaD..Přeji vám krásné jarní dny a spoustu času na tvoření

Vaše Pampelína Lena


4 komentáře: