neděle 21. února 2016

Pro miminko

,,Pop-up box card" je obvykle název přání, které vám na ukázku dnes přináším. Není úplně z nejjednodušších, protože je při jeho výrobě třeba trochu měřit a zaměstnat kromě kreativní i technickou část mozku :), ale dá se to zvládnout. Jakmile máte za sebou pilotní kousek (na němž případně vychytáte mouchy), jistě to zvládnete! :)
Na Youtube najdete spoustu videí i s rozměry - tady bych vám ráda poradila. Máte dvě možnosti: buď si stanovíte velikost obálky, do které se vám musí přání vejít a podřídíte tomu rozměry vašeho přání nebo zvolíte (dle mého soudu) jednodušší variantu - vytvoříte přání libovolných rozměrů a pak mu ,,na míru" vyrobíte obálku.

Inspirací vám může být např. toto video - vybrala jsem takové, kde proces probíhá pomalu a rozměry jsou nejen zmíněny v komentáři, ale i v titulcích. Pro začátek je dobré mít se čeho držet.

Zde je moje varianta - přání k narození miminka. Barevné tóny byly dle zadání zelené, žluté a bílé - rodiče drží v tajnosti pohlaví budoucího potomka. :)Na zdobení je možné využít výseků či jiných už hotových ozdob, ale ty máte ne vždy po ruce v požadované barevnosti či velikosti. Proto často využívám i narazítkované motivy, které vybarvím pomocí akvarelových pastelek (medvídek) nebo si případně jednotlivé drobnosti vyrobím (např. dětské body na ramínku...).Na rozdíl od autorky přání z videa jsem využila také pásků acetátové fólie - dává to větší prostor pro umístění jednotlivých dekorací v prostoru krabičky, ale není to nezbytně nutné.


Děkuji za vaši pozornost a přeji krásnou neděli. :)

Petra2 komentáře:

  1. Smekám...parádní práce, obdivuji tvoji trpělivost

    OdpovědětVymazat
  2. Nádhera. Zase po čase brouzdám internetem ( mám dovoelenou, proto víc času ;-) ) a nahlížím do blogových dveří a žasnu jaké jsou moje kolegyňky šikovné ( jako kdybych to nevěděla ;-) ) Ale zase jsou o kus dál, a já tleskám, krásná práce, dokonalá! a celé přáníčko je moc roztomilé :-)

    OdpovědětVymazat