pátek 22. srpna 2014

Motýli a La Blanche

Kousek papíru s hezkým vzorem...
Hm, je moc malý...
Vyhodím ho!
Ale ne, nevyhodím.
Ale co s ním...?
Hmmm...
Už vím! Budou z něj motýlci, ti maličcí.
A takhle to bývá každou chvíli - nezní vám to povědomě? ;) Určitě to znáte: je to opravdu jen kousíček papíru, ale na něco by se jistě hodil... A tak jsem si po nějaké době nastřádala hromádku motýlků a uvažovala, co z nich vyrobím. Dají se použít všelijak a také je často využívám. Jsou zajímavým akcenetem, drobností, která ozvláštní květy, nápisy, ale i zjemní technické motivy.

Tentokrát jsem se ale rozhodla, že motýli budou v hlavní roli.
Návod příliš zdlouhavě popisovat nebudu, je to velice jednoduché: na kousek jakéhokoliv zbytkového papíru si nakreslete tvar, do kterého chcete motýlky sestavit - já jsem zvolila srdce. Vystřihněte jej tak, aby vám zůstal papír OKOLO srdce - potřebujeme jej jako vodítko, abychom snadno dodrželi tvar, takovou masku. :)
Masku přiložíme na podklad, na němž budeme pracovat a připevníme kouskem washi pásky (doporučuji pásku nejprve 1-2x nalepit např. na tričko nebo kalhoty, aby se na ní zachytilo pár chloupků z látky. Bude pak dostatečně držet šablonu, ale máte jistotu, že omylem nestrhnete i kousek vrchní vrstvy podkladového papíru). A pak už jen do vnitřního tvaru vlepujeme motýlky tak, abychom pokryli celou plochu srdce...Já jsem jako podklad použila překrásné romantické papíry La Blanche (jsou oboustranné a kromě 12tipalcového motivu máte k dispozici na druhé straně některých z nich zmenšené motivy ve čtvercovém či obdélníkovém formátu), prostor mezi motýlky jsem doplnila nalepovacími kamínky a perličkami......do spodní části jsem umístila krémovou stuhu, na níž se motiv srdce opakuje. I sem jsem umístila pár perliček. Vše je nalepeno oboustrannou páskou na recy základu přání. A je hotovo. :)


Tahle přání jsou celkem jednoduchá, nepotřebujete k nim velké množství vybavení a navíc zpracujete i opravdu malé kousky papírů. S chutí do toho! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat